kobietaWiększość ludzi nie troszczy się o skórę tak jak powinno. Dobrą wiadomością jest to, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć korzystanie z naturalnych kosmetyków do odmłodzenia skóry wyglądającej na zmęczoną. Dzieje się tak dlatego, że naturalne kosmetyki zawierają składniki odżywcze, których skóra bardzo potrzebuje. To jest jak pokarm dla skóry! Syntetyczne kosmetyki nie dają takich możliwości. To niesamowite, jak skutecznie, wysokiej jakości, naturalne kosmetyki mogą wygładzić zmarszczki i nawilżyć suchą, szorstką skórę.

Krok 1 – Złuszczanie

Czy wiesz, że martwe komórki skóry twarzy przyczyniają się do zatykania się porów i powodują uczucie jej szorstkości? Te martwe komórki skóry, powinny zostać złuszczone. Złuszczanie w tym przypadku oznacza delikatne usuwanie ich z twarzy peelingiem zawierającym złuszczające drobinki. Jest to ważne, ponieważ pomaga nie tylko odnowić skórę, ale również sprawia, że wygląda lepiej. W ten sposób właściwie przygotowujesz odpowiednią bazę dla wszelkich kosmetyków, które będą zastosowane na tej gładkiej powierzchni. Należy złuszczać co tydzień. Jeśli masz super wrażliwą skórę, złuszczaj ją co dwa tygodnie. Zawsze najpierw zwilż twarz przed zastosowaniem peelingu. Okrężnymi ruchami, delikatnie rozprowadź peeling. Ważne jest, by nie trzeć za mocno lub za długo. Następnie spłukaj i osusz twarz. Nie zapomnij by robić wszystko delikatnie.

Krok 2 – Oczyszczanie

Mydło może wysuszyć skórę i nie powinno być stosowane na twarz. Mydło daje uczucie spięcia i wysuszenia. Suchość jest pierwszą oznaką, że mydło do mycia jest nieodpowiednim środkiem do oczyszczania skóry twarzy. Zamiast tego należy użyć delikatny, naturalny krem do oczyszczania twarzy lub specjalny naturalny środek do mycia twarzy. Produkty te zawierają naturalne składniki, które odmładzają i uspokajają skórę. Pamiętaj, że skóra wokół oczu jest cienka i delikatna, więc myjąc nie należy jej naciągać.

Krok 3 – Nawilżanie

Po złuszczeniu i oczyszczeniu, ważne jest, aby przywrócić skórze naturalne nawilżenie, które powoduje, że jest gładka i sprężysta. Nawilżanie, to pierwsza rzecz, którą powinnaś zrobić rano i zanim pójdziesz spać. Przed nałożeniem makijażu zawsze daj skórze kilka minut na wchłonięcia się najlepiej naturalnego kremu nawilżającego. Jest to szczególnie ważne przy nakładaniu różu czy pudru, bo przy braku odpowiedniego nawilżenia mogą pojawić się smugi lub plamki. Powierzchnia wokół oka jest wrażliwa, skóra jest cieńsza i wymaga innego rodzaju kremu. Należy używać tylko kremów, które przeznaczone są dla oczu. Stosuj je ostrożnie, nie za blisko do rzęs. Nie chcesz aby krem dostał się do oka ‚wciągnięty’ przez rzęsy. Może to spowodować pieczenie i obrzęk. Na noc używaj kremów przeznaczony na tę porę doby, szczególnie jeśli masz skórę suchą. Dlaczego? Ponieważ kremy na noc zwykle zawierają bogatsze stężenie olejków. Przy wyborze produktu kosmetycznego, przeczytaj ulotkę i sprawdź, czy wszystkie składniki są naturalne. Bądź czujna. Nie wszystkie kosmetyki naturalne zawierają naprawdę 100% naturalnych składników.

Krok 4 – Makijaż

Czy drogie pędzle do makijażu są lepsze niż te tanie?

Najdroższymi pędzlami są te, które można kupić tanio. Szybko się niszczą, włosie wychodzi i pozostaje na twarzy. Trzeba je często wymieniać na nowe. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, zainwestuj w pędzle wysokiej jakości. Koniecznych będzie jedynie kilka. Dobre pędzle pozwolą Ci korzystać z kosmetyków kolorowych bardziej efektywnie. Będą one również dawać lepszy efekt końcowy. Kobiety chcą osiągnąć jak najbardziej naturalny wygląd. Nawet jeśli nosisz dużo makijażu, chcesz żeby wyglądał naturalnie. Ale jeśli pędzle są twarde i szorstkie, to wynik końcowy także będzie ciężki i szorstki. Doskonałe efekty przy użyciu odpowiednich pędzli można uzyskać, umiejętnie malując się kosmetykami mineralnymi. Kosmetyki mineralne są bardzo trwałe, nie zatykają porów, a ryzyko alergii przy ich zastosowaniu jest znikome – najmniejsze wśród wszystkich kosmetyków kolorowych.

Eksperymentowanie z naturalnymi kosmetykami do pielęgnacji i makijażu może trochę trwać, zanim dobierze się idealne kosmetyki dla siebie. Ale warto poświęcić temu czas bo kosmetyki naturalne na pewno są lepsze dla Twojej skóry i zdrowia.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*