kosmetyki naturalne dla dzieci - pielęgnacja skóryPielęgnacja skóry dziecka za pomocą naturalnych produktów pielęgnacyjnych ma znaczący wpływ na jego zdrowie i samopoczucie. Skóra to nasz największy organ i nie ma nic cenniejszego niż skóra twojego dziecka.

Warto poświęcić trochę czasu by wybrać właściwy produkt. Wielu rodziców zakłada że mycie dziecka jest ważne. Chcą być pewni, że ich dziecko jest wolne od bakterii i toksyn. Ale nie zdają sobie sprawy z toksyn zawartych w kosmetykach syntetycznych.

Badania wskazują że ? dzieci w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia cierpi na wysypki i równocześnie produkty, które mają czyścić i nawilżać skórę mają tutaj swój udział. Pamiętaj, że skóra dziecka absorbuje lepiej niż skóra dorosłych i szybciej widać na niej efekty stosowania chemikaliów używanych w typowych kosmetykach dla dzieci.
Jednym z najmądrzejszych wyborów, których możesz dokonać dla skóry swojego dziecka jest unikanie takich produktów. Zamiast tego wybierz kosmetyk naturalny.

Wielu rodziców kąpie swoje dzieci zbyt często.

Większość noworodków jest kąpanych 4-5 razy na tydzień, co drugi dzień myjąc im włosy szamponem. W przeciwieństwie do obiegowych opinii nie jest to konieczne. Skóra dziecka dojrzewa wolniej i nie jest ma konieczności tak częstego mycia jak w przypadku osób dorosłych. W ciągu pierwszego roku życia ogranicz większość kąpieli wyłącznie do ciepłej wody, okazjonalnie dodając naturalne organiczne mydło dla dzieci jak np. naturalne mydło do kąpieli dla niemowląt i dzieci Aubrey Organics. Polecam linie Aubrey do naturalnej pielęgnacji ciała zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Naturalne mydło dla dzieci Aubrey Organics

Po kąpieli z użyciem organicznego mydła, uzupełnij naturalne natłuszczenie skóry swojego dziecka łagodzącym balsamem lub olejkiem takim jak ten, ponownie od Aubrey, który odbudowuje naturalną równowagę nawilżenia i łagodzi skórę wiesiołkiem i organicznym aloesem.

Naturalny balsam dla dzieci Aubrey Organics

Jedna odpowiedź do “Mądry wybór dla skóry dziecka ? kosmetyki naturalne”

  1. Mimi

    Zgadzam się zupełnie co do częstości kąpania niemowlaków. Ja sama kąpię swojego malucha co drugi, trzeci dzień. Oczywiście, nie trzymam się tego sztywno jeśli z jakiś powodów widzę, że synek wymaga częstszej kąpieli (np. z powodu upału) to kąpię częściej. Używam minimalne ilości środków myjących, ale zawsze są to kosmetyki naturalne. Firmę Aubrey Organics też mam sprawdzoną, świetne jakościowo i składnikowo.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*