makijaż inspirowany naturąByć może jesteś stylową indywidualistką, która chce dobrze wyglądać ale nie ma czasu na podążanie za trendami, które zmieniają się co sezon. Jednym z świetnych rozwiązań jest uczynienie swoją paletą świata naturalnego; popatrz na naturę w danej chwili i użyj jej jako lustra swojego makijażu. Obserwując później swoje będące ekspertkami od urody koleżanki, zdziwisz się jak ich makijaż będzie podobny do twojego, nawet jeśli żadna z nich nie będzie świadoma twojej tajnej metody.

Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry. Niezależnie od pory roku, zawsze odpowiednio przygotuj twarz przed nakładaniem makijażu. Użyj kremu nawilżającego, w dzień z filtrem przeciw-słonecznym, dostosowanego do pogody. Pamiętaj krem o gęstszej konsystencji jest świetny w czasie chłodu, podczas gdy rzadsza konsystencja pozwala skórze oddychać w warunkach upału i dużej wilgotności.
Wybierz kolory dominujące w naturze w danej porze roku. Np. ciemne zimowe nieba mogą zainspirować cie do używania ciemno-niebieskich cieni do powiek. Jaśniejsze letnie nieba mogą skłonić cię do poeksperymentowania z błękitnym eyelinerem. To dlatego pastelowe szminki są bardziej popularne wiosną niż jesienią, jeśli kiedyś się nad tym zastanawiałaś.
Używaj tekstur wpisujących się w klimat w twoim regionie. W cieplejsze miesiące, pomyśl dwa razy zanim zdecydujesz się na ciężki podkład płynny, który bardziej nadawałby się na chłód. Jednocześnie weź pod uwagę, ze względu na swój komfort, że lepkie błyszczki wydają się obciążać wargi w lecie lecz w zimie wsiąkną w spragnioną wysuszoną skórę.
Upewnij się, że zmiany, których dokonujesz są wyraźnie widoczne i skorelowane z oczywiście zmiennymi kolorami każdej pory roku. Np., nawet jeśli brąz we wszystkich swoich ziemskich wcieleniach jest jednym z głównych kolorów makijażu, to częste noszenie rdzawo brązowych cieni w zimie i zwykłe przejście w ciemniejsze miedziane odcienie w zimie stanowi ledwo dostrzegalną różnicę. Abyś mogła być zauważona, twój jesienny makijaż oczu mógłby być żywym pomarańczem dyni, zastąpionym odmienną rodziną kolorów zimą, próbując czegoś w stylu połyskujących płatków śniegu lub północnej szarości. Jeśli jesteś bardziej konserwatywna, możesz używać bardziej spójnej kolorystyki.
Sama przygotowuj kosmetyki. Jeśli masz trudność z odnalezieniem koloru, który dokładnie odwzorowuje to co uważasz za piękne w naturze, mieszaj różne produkty, tekstury i kolory według upodobania. Np. możesz odtworzyć kolor czerwono-złotych liści, które zauważyłaś w czasie jesieni łącząc czerwoną szminkę z zawierającym złoto błyszczykiem. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, gdzie przebłyski natury są nieczęste, szukaj inspiracji przeglądając zdjęcia.
Projektuj swój swój wygląd używając elementów, które współgrają ze sobą.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*