W dzisiejszych czasach chyba każda z nas zdaje sobie sprawę, że promieniowanie słoneczne jest jednym z głównych czynników powodujących przedwczesne starzenie się skóry. Z drugiej strony słońce jest nam potrzebne do dobrego samopoczucia, zwłaszcza w naszym klimacie, w którym jest go tak niewiele. Uwielbiamy grzać się na słoneczku i podoba nam się muśnięta słońcem skóra.

Oczywiście należy ze słońca korzystać z umiarem no i stosować filtry przeciwsłoneczne codziennie, nawet zimą. Niestety kremy z filtrami przeciwsłonecznymi są często bardzo ciężkie, zatykają pory powodując zaskórniki i wykwity. Substancje chemiczne w nich zawarte podrażniają skórę, ponadto rozkładają się pod wpływem słońca oferując nam niższą ochronę już po kilku godzinach od nałożenia. Kremy z filtrami mineralnymi zazwyczaj zabarwiają skórę na biało i mocno ją natłuszczają, co nie wygląda szczególnie atrakcyjnie?

Nie każdy wie, że makijaż wykonany czystymi kosmetykami mineralnymi, np. firmy RHEA jest świetną codzienną ochroną przeciwsłoneczną.

– stanowią filtr słoneczny SPF 20 i są fotostabilne, to znaczy, że ochrona nie zmniejsza się z upływem czasu i nie przekształcają się w szkodliwe związki

– nie powodują podrażnień i uczuleń

– nie zapychają porów

– składniki w nich użyte są bezpieczne dla zdrowia

Dlatego namawiam do stosowania kosmetyków mineralnych codziennie. Ale zanim kupisz taki kosmetyk, sprawdź czy rzeczywiście nie zawiera on talku i konserwantów (szczególnie parabenów), niektóre firmy niestety oszukują.

Świetne są mineralne pudry brązujące, nie dość że nadają skórze przyjemny kolorem, to jeszcze chronią przed słońcem. Nie trzeba stosować pod nie podkładu, można je nakładać na ?gołą? skórę, ponieważ nigdy nie podrażniają. Są tak leciutkie, że w ogóle zapomniesz że masz cokolwiek na twarzy. Firma Rhea ma pudry brązujące w 4 odcieniach, dwa z nich są błyszczące, a dwa matowe dla osiągnięcia super naturalnego rezultatu.

Sklep internetowy Rhea: www.rhea.com.pl/sklep

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*