Makijaż mineralny

23 grudnia 2009 - . Komentarzy (0).

Makijaż mineralnyCzym jest to co będąc naturalnym, chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, nadaje się do wszystkich rodzajów cery, i jednocześnie nadaje skórze zdrowy blask? To nie magia lecz makijaż mineralny; rozwiązanie które stopniowo zyskuje coraz większe rzesze zwolenników.

Magazyny mody informują nas zawsze o tym że pod względem zdrowotnym najlepiej jest nie stosować makijażu wogóle. Stosowanie kosmetyków zatyka pory i na dłuższą metę powoduje zmiany skórne, przyśpiesza jej starzenie, jest przyczyną trądziku. Więc co jeśli powiem wam że istnieje alternatywa? Makijaż mineralny jest stosowany już od lat siedemdziesiątych, radykalny wybór pokolenia disco, który został natychmiast stłumiony przez „mainstreamowe” marki w gwałtownym przypływie konsumpcjonizmu lat osiemdziesiątych. Został wepchnięty w głęboką niszę rynku.
Dzisiaj ze względu na wzrost zainteresowania problemami środowiska naturalnego oraz zdrowym stylem życia, uwaga publiczna koncentruje się na bardziej naturalnych rozwiązaniach stosowanych w produktach codziennego użytku. Makijaż mineralny jest teraz na perspektywicznej pozycji z potencjałem do stania się preferowanym rodzajem makijażu wśród kobiet w każdym wieku, które nie tylko pragną wyglądać pięknie, lecz również nie godzą się na sponsorowanie nieetycznych technologi i testowania produktów na zwierzętach przez wielkie koncerny.

Podkłady mineralne, pudry , róże, korektory czy cienie oparte są na minerałach pochodzących bezpośrednio z natury takich jak mika, karmin, wapń, magnez, potas, dwutlenek tytanu, tlenek cynku, czy tlenki żelaza.

W czym może pomóc Ci makijaż mineralny? Czy różnica jest naprawdę dostrzegalna?
Naturalnie!

  • Po pierwsze, makijaż naturalny jest idealny do wrażliwej cery i może stanowić ulgę dla kobiet, które nie ustają w poszukiwaniach kosmetyków, które nie powodują podrażnień.
  • Nie powoduje alergii, mogą go stosować nawet osoby z atopowym zapaleniem skóry.
  • Pomaga w leczeniu skóry poparzonej i po operacjach.
  • Kosmetyki mineralne spełniają funkcje kilku produktów jednocześnie: makijażu, pudru, korektora i ochrony przeciwsłonecznej.
  • Tytan, cynk oraz inne składniki produktów mineralnych łagodzą i odmładzają skórę podczas gdy ich tlenki działają jako filtry promieniowania UVA oraz UVB (aż do 20 SPF). Wapń przywraca równowagę, magnez pobudza metabolizm oraz relaksuje, a potas świetnie nawilży skórę.
  • Makijaż mineralny jest bardzo łatwy do nałożenia. Świetny wygląd jest kwestią kilku chwil i kilku ruchów pędzla.
  • Jest wodoodporny choć jednocześnie łatwy do zmycia mleczkiem lub żelem.
  • Stanowi jałowe środowisko, w którym nie rozwijają się bakterie. Kosmetyki mineralne nie psują się i mają nieograniczony termin ważności.

Używając makijażów płynnych lub bazujących na kremach, możesz często odczuwać wrażenie noszenia maski, podczas gdy proszek wydaje się wnikać w nawet najdrobniejsze nierówności czy zmarszczki, odciągając uwagę od niedoskonałości.
Jeśli wielokrotnie nie poprawiasz makijażu to po dniu w pracy lub nocy na mieście będzie wyglądać na zmęczony jeśli nie starty całkowicie. Coraz więcej firm oferuje minerały jako realną alternatywę dla tych problemów, umożliwiając zatroszczenie się o swoją skórę jednocześnie korzystając z efektów upiększających.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*