Mydło organiczne

16 grudnia 2009 - . Komentarzy (0).

mydło organicznePo co naturalne?

Mydło jest jednym z najważniejszych produktów które mogą i powinny być wyłącznie naturalne.
Naturalne mydła są oczywiście robione z naturalnych składników które nie są agresywne dla skóry. Zawierają witaminy, minerały, aminokwasy i enzymy które mają własności odżywiające dla skóry. Składniki te pielęgnują skórę, naturalnie ją nawilżając zwalczają wysuszanie i odwodnienie oraz pomagają eliminować oznaki starzenia.

Używając naturalnego mydła własnej produkcji nie tylko mamy kontrole nad użytymi składnikami ale również możemy wybrać zapach, który najbardziej nam odpowiada. Całkowicie naturalne mydła są najlepsze dla osób z wrażliwą skórą, które pragną otoczyć ją najlepszą opieką.

Terapia mydlana.

Naturalne mydła mają dużo więcej zalet niż tylko te wspomniane do tej pory. Mieszanie ekstraktów ziołowych i olejków eterycznych to sposób na terapie mydlaną, która jak zostało udowodnione ma wspaniałe działanie przeciwko stresowi, bezsenności czy bólowi kończyn. Terapia mydlana ożywia, łagodzi, i leczy skórę.

Jak zrobić naturalne mydło?

Istnieje bardzo wiele sposobów i receptur pozwalających na zrobienie własnego mydła naturalnego. Wyrabianie mydła jest sztuką samą w sobie. Dostarcza wiele zabawy i umożliwia dobranie składników które najlepiej zaspokajają potrzeby własnej skóry.

Mydło można robić na zimno lub na gorąco i w obydwu przypadkach jest to zadziwiająco proste. Eksperymentowanie mające na celu dobór najlepszej receptury może jednak zabrać trochę czasu. Potrzebne są dobre chęci i cierpliwość w wypróbowywaniu receptur na własnej skórze.

Surowce do produkcji mydła organicznego.

Podczas robienia mydła, by zrobić to dobrze, potrzebne są właściwe narzędzia i surowce. Ich wybór zależeć będzie w większości od użytej metody. Jednak większość z nich  można znaleźć w kuchni podczas gdy pozostałe są łatwo dostępne. (np. w supermarkecie).

Wszystko co potrzebne to naczynia, misa do mieszania, łyżka drewniana, garnek do gotowania, taca do kształtowania oraz czyste szmatki. Potrzebne surowce to:

  • woda,
  • soda kaustyczna,
  • tłuszcze lub oleje bazowe,
  • dodatki w formie aromatów lub olejków eterycznych,
  • składniki barwiące (w celach estetycznych),
  • ulepszacze takie jak gliceryna, witamina E, lub pilingi (zależnie od preferencji).

Tworząc swój pierwszy mydło organiczne domowej roboty, dostarczysz skórze największego luksusu jakiego mogłaby kiedykolwiek doświadczyć. Naturalne mydło naturalnie odżywi Twoją skórę w najzdrowszy sposób, na który zasługuje.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*