sen dzieckaDla wielu rodziców, skuteczne usypianie dziecka jest jednym z największych wyzwań z którymi przychodzi im zmierzyć się podczas pierwszych miesięcy życia dziecka. Dostosowanie się do obecności dziecka jest w pobliżu jest wyczerpujące i jedyną możliwością wytchnienia jest drzemka naszej pociechy.
Podaje kilka wskazówek jak pomóc maleństwu zasnąć oraz jakie pomoce mogą mu w tym pomóc.

  • Bądź świadoma swojego podejścia, kiedy próbujesz uśpić dziecko. Nie możesz zrobić tego siłą. Dziecko wyczuwa twoją energię. Bądź zrelaksowana gdy chcesz to zrobić. Wyłącz główne światła, zapal naturalną lekko aromatyzowaną świecę nasyconą olejkiem lawendowym, wypróbowanym środkiem ułatwiającym zasypianie.
  • Staraj się wypracować rytuał zasypiania. Może to być trudne na początku, ale jeśli zaczniesz wcześnie, zwiększasz szansę, że się w końcu uda. Jeśli dziecko zasypia po karmieniu, wypracuj zwyczaj kładzenia dziecka w tym samym miejscu odpoczynku. Puszczaj tą samą muzykę relaksacyjną. Zapalaj tą samą świeczkę. Zapach jest najbardziej powiązanym z pamięcią ze wszystkich zmysłów. Bardzo popularnymi elementami rytuału są również kołysanie dziecka do snu oraz relaksacyjna kąpiel.
  • Niech cząstka mamy zostanie z dzieckiem. Spróbuj zostawić dziecku w łóżeczku wkładkę laktacyjną lub puść nagranie swojego głosu. Istnieją nawet urządzenia pozwalające odtwarzać bicie serca mamy.

Naturalne usypiacze

Naturalnymi usypiaczami mogą być takie produkty jak aromatyzowane świece, olejki, ziołowe nalewki.
Wspomniana wcześniej lekko aromatyzowana świeca, może być bardzo pomocna w usypianiu. Lawenda w naturalny sposób relaksuje, jej zapach wywołuje stan spokoju. Inne olejki eteryczne używane w aromaterapii do wyciszania i relaksacji to rumianek i sandałowiec. Świece zapachową możesz przygotować samemu dodając kila kropli olejku eterycznego za każdym razem gdy zapalasz zwykłą organiczną świecę
Naturalny balsam dla dzieci może być użyty do relaksującego masażu mięśni. Polecam ten z Aubrey Organics. Łagodzi skórę olejkami z wiesiołka, migdałów i aloesu.

Naturalny balsam dla dzieci Aubrey Organics

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*