Pędzle Kabuki

19 czerwca 2010 - . Komentarzy (0).

pędzel Kabuki
Pędzle Kabuki to niezbędne akcesoria w zestawach do makijażu mineralnego. Czy jesteś profesjonalną kosmetyczką, zajmujesz się wizażem, lub po prostu lubisz eksperymentować używając nowych technik, zaopatrzenie się w pędzel Kabuki jest z pewnością świetnym pomysłem.

Identyfikacja

Pędzle Kabuki są to  pędzle do makijażu z bardzo szeroką,  płaską główką i krótkim trzonkiem. Główka pędzla jest zwykle zaokrąglona lub płaska z zaokrąglonymi brzegami.

Pochodzenie nazwy

Nazwa kabuki pochodzi od nazwy tradycyjnego japońskiego teatru znanego z bogatej oprawy, silnej ekspresji oraz  używanego przez aktorów charakterystycznego mocnego makijażu będącego częścią wyszukanej charakteryzacji.

Użycie

Pędzle Kabuki najczęściej służą do nakładania suchego, bazującego na pudrze mineralnym makijażu takiego jak podkład czy róż. Z powodu swojego rozmiaru i kształtu, pędzel Kabuki świetnie nadaje się przy nakładaniu skoncentrowanej ilości produktu w miejscu mocnego zaokrąglenia twarzy. Pędzle te są również znakomite gdy potrzebujemy osiągnąć całkowite krycie i jednocześnie naturalny wygląd. Można używać go również do nakładania zwykłych pudrów brązujących.

Przechowywanie

Pędzle Kabuki są łatwe w transporcie i przechowywaniu, ze względu na swój mały rozmiar w porównaniu do innych pędzli. Powinny być przechowywane w chłodnym i suchym miejscu o niskiej wilgotności.

Materiały

Tradycyjnie, główka pędzla Kabuki była wykonywana z miękkiego, lub pół-twardego gęstego włosia zwierzęcego, najczęściej futra koziego. Dzisiaj najczęściej produkuje się je z taklonu lub innego rodzaju syntetycznego włókna.

Czyszczenie

Pędzel Kabuki możesz czyścić uderzając nim o grzbiet dłoni by usunąć wszelkie pozostałości pigmentu. Możesz również użyć łagodnego zmywacza do makijażu. Nie zapomnij dokładnie go wysuszyć papierowym ręcznikiem. Przecieraj go ale nie wykręcaj by go nie uszkodzić.

 

Artykuły powiązane: Pędzle do makijażu mineralnego

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*