Jak nakładać podkład mineralny

1 września 2014 - . Możliwość komentowania Jak nakładać podkład mineralny została wyłączona.

szampony naturalneWiele kobiet (mężczyzn także) odkryło zalety stosowania podkładu mineralnego w stosunku do tradycyjnych podkładów płynnych. Przede wszystkim jest to nieobecność składników, które u wielu osób wywołują różnego rodzaju problemy skórne. Istnieją pewne zasady, które warto poznać nakładając podkład mineralny, lecz nagrodą jest bardzo naturalny efekt jeśli się to zrobi dobrze.

Najpierw nawilż skórę. Kosmetyki mineralne przylegają do naturalnego nawilżenia/natłuszczenia skóry i jeśli twarz jest zbyt sucha, puder mineralny może wyglądać jak ? właśnie puder. Nałóż krem lub primer i poczekaj 10 minut, gdyż zbytnie nawilżenie może rozmyć makijaż. Metoda prób i błędów pozwoli znaleźć złoty środek.

Nasyp niewielką ilość podkładu na wieczko pojemnika. Pozwoli to ustrzec się przed nabraniem zbyt wielkiej ilości. Gdy będzie trzeba, zawsze możesz nałożyć kolejną warstwę. Stosuj odrobinę więcej niż szczyptę pudru.

Nabierz puder pędzlem Kabuki a następnie lekko uderzając strząśnij nadmiar pudru. Pędzel do makijażu jest bardzo ważnym narzędziem do nakładania podkładu na duże powierzchnie twarzy. Rozważ więc inwestycje w dobry pędzel.

Nakładaj podkład pocierając pędzlem skórę ruchami okrężnymi. W tym momencie decyduje się wygląd makijażu. Poleca się zaczynać lekko na policzkach i kierować się w kierunku brzegu twarzy. Puder nie powinien być na twarz posypywany, powinien być wtarty aby mógł związać się z nawilżoną skórą. Im bardziej wcierasz tym mocniejsze będzie krycie. Aby wypracować optymalną technikę warto poćwiczyć.

Brak komentarzy.