szampony naturalneSzampon naturalny to najtrudniejszy kosmetyk do opracowania jeśli postanowimy używać wyłącznie naturalnych składników. Jest to jednak jak najbardziej możliwe i należy spodziewać się coraz większej ilości tych produktów w przemyśle kosmetycznym.

Myjąc włosy chcesz usunąć nadmiar tłuszczu i brudu. Nie pozbawiaj przy tym włosów ich naturalnego nawilżenia ostrymi i potencjalnie szkodzącymi środkami chemicznymi. Szampony naturalne i organiczne zawierają bogate w środki odżywcze substancje roślinne które zaopatrują włosy w naturalne olejki nawilżające oraz witaminy które pozostawiają włosy miękkimi i zdrowymi zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz.

Odczucie włosów pielęgnowanych kosmetykami naturalnymi może być nieco rożne od tego które dają produkty syntetyczne, dzieje się tak dlatego że kosmetyki te nie zawierają składników antystatycznych.
Warto również zdać sobie sprawę że szampon naturalny zwykle nie pieni się tak bardzo jak zwykły szampon ponieważ nie zawiera sztucznych detergentów czyszczących.

Laurylosiarczan sodu (SLS) jest tanim silnie pieniącym środkiem chemicznym dodawanym do większości kosmetyków syntetycznych od szamponów do past do zębów, gdyż większość klientów wierzy że im więcej piany tym lepszy efekt. Niemniej jednak wiadomo, że środek ten powoduje podrażnienia skóry. SLS pochodzi z naturalnych lub syntetycznych źródeł, ale nawet wyprodukowany w sposób naturalny jest uważany za zbyt agresywny by był stosowany w kosmetyce naturalnej. Spokrewnionym środkiem jest Eter laurylosiarczanu sodu (SLES). Jest produkowany z tlenku etylenu i jest toksyczną pochodną ropy naftowej.
Z reguły szampony naturalne nie zawierają tego rodzaju związków chemicznych. Nie wytwarzają więc takiej ilości piany jak typowe produkty oferowane na rynku, potrafią jednak czyścić równie dobrze jeśli nie lepiej.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*