sztuczne rzesySztuczne rzęsy są często noszone na weselach, sztukach teatralnych, wakacjach czy romantycznych spotkaniach. Są ozdobą oka i dodają twarzy ekspresji. Nakłada się je się pojedynczo, kępkami lub kompletnymi wachlarzami. Ich nakładanie wymaga pewnej wprawy i zachowania kilku podstawowych zasad. Poniżej osiem kroków które pozwolą ci uzyskać oczekiwany rezultat.

Co jest potrzebne?

 • Sztuczne rzęsy
 • Pęseta
 • Klej do rzęs
 • Tusz do rzęs
 • Kredka do oczu
 • Lustro
 • Zalotka do rzęs
 • Nożyczki
 1. Krok 1
  Zakup sztuczne rzęsy. Wybierz kolor, długość, rodzaj oraz przedział cenowy, który ci odpowiada.
 2. Krok 2
  Przygotuj wszystkie potrzebne akcesoria. Usiądź przed lustrem w dobrze oświetlonym miejscu. Zacznij od dokładnego oczyszczenia twarzy.
 3. Krok 3
  Oceń długość rzęs. Przytnij je jeśli to konieczne. Powinny wystawać niewiele poza zewnętrzny kącik oka i mieć zróżnicowaną długość. Powinny uzupełniać twoje naturalne rzęsy.
 4. Krok 4
  Użyj kredki do oczu. Nakreśl cienką linie na powiece jak najbliżej linii rzęs. Pomoże to uzyskać naturalny, scalony wygląd po nałożeniu sztucznych rzęs
 5. Krok 5
  Wzdłuż podstawy sztucznych rzęs nałóż niewielką ilość kleju do rzęs. Odczekaj co najmniej trzydzieści sekund, aby klej mógł nieco stężeć i nie dostał się do oka.
 6. Krok 6
  Uchwyć sztuczne rzęsy pęsetą. Zamknij oczy i nałóż sztuczne rzęsy. Dociśnij rzęsy do powiek. Umieść je lekko powyżej linii swoich naturalnych rzęs. Powinny być umieszczone tak blisko krawędzi jak to tylko możliwe. Przez trzydzieści sekund dociskaj  dokładnie i delikatnie na całej długości sztucznych rzęs upewniając się, że są dobrze ułożone. W przypadku pojedynczych kępek nakładaj je od zewnętrznych kącików oka w kierunku do wewnątrz. Symetrycznie powtórz cały proces dla drugiego oka.
 7. Krok 7
  Użyj zalotki do rzęs by połączyć sztuczne rzęsy z naturalnymi. Rób to delikatnie. Po skończeniu nałóż warstwę tuszu do rzęs przyciskając palcem za sztucznymi rzęsami.
 8. Krok 8
  Sprawdź czy rzęsy dobrze się trzymają. Czy wyglądają naturalnie? Jeżeli potrzeba dotknij niektóre miejsca kredką do powiek lub tuszem do rzęs. Po opanowaniu tej techniki sztuczne rzęsy dodadzą kobiecie blasku i pewności siebie.

Jedna odpowiedź do “Jak zakładać sztuczne rzęsy?”

 1. ktos..;)

  Zajebiozaaaaaaaaa::::::*

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*