puder mineralnyPuder mineralny jest coraz bardziej popularnym zamiennikiem zwykłego podkładu oraz pudru. Taki puder jest lżejszy niż tradycyjny podkład, nie zatyka porów, nie wzmaga zmian trądzikowych, cechuje się bardzo dobrym kryciem oraz trwałością. Jeśli jednak używając pudru mineralnego okaże się, że nie trzyma się on dobrze to może być to spowodowane kilkoma czynnikami. Być może używasz pudru o niewłaściwym składzie, nie przygotowałaś odpowiednio twarzy na przyjęcie minerałów, stosujesz niewłaściwą technikę nakładania lub nie najlepsze narzędzia. Stosując kilka podstawowych kroków, bez problemu utrzymasz pudry mineralne na swoim miejscu od rana do wieczora.

Czego potrzebujesz:

Krem nawilżający
Puder mineralny
Pędzel do makijażu – pędzel Kabuki
Spray do utrwalania pudru mineralnego

Kroki pozwalające utrzymać puder mineralny na swoim miejscu:

 1. Krok 1
  Zaopatrz się w makijaż mineralny, który nie zawiera nadmiernych wypełniaczy. Wypełniacze takie jak talk czy chlorek bizmutylu nie będą się dobrze trzymać i mogą podrażniać skórę. Tlenek tytanu to naturalny minerał będący składnikiem wielu pudrów mineralnych, posiadający wspaniałą przyczepność, świetne krycie oraz chroni przed działaniem promieni słonecznych. Czym więcej tlenku tytanu tym lepiej.
 2. Krok 2
  By oczyścić twarz używaj kremu nawilżającego dostosowanego do rodzaju twojej skóry. Poczekaj 5 do 10 minut by mógł się całkowicie wchłonąć.
 3. Krok 3
  Zanurz duży pędzel Kabuki w pudrze mineralnym, obróć go włosiem do góry i puknij lekko aby naładować go minerałami.
 4. Krok 4
  Używaj naładowanego pędzla delikatnie oraz na małym obszarze twarzy na raz, stosuj okrężne ruchy do momentu uzyskania odpowiedniego krycia. Powtarzaj cały proces w obszarach wymagającego mocniejszego krycia, gdzie występują skazy lub odbarwienia.
 5. Krok 5
  Możesz użyć sprayu do pudru mineralnego. Taki spray posiada składniki, które wzmacniają trwałość makijażu.

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*