kolor makijażu mineralnegoJaki kolor makijażu mineralnego będzie ci pasował? Czy twój odcień jest chłodny, ciepły czy neutralny?
Podajemy podstawowe wskazówki, które pomogą ci dobrać odpowiedni kolor co z prawi, że będziesz mogła w pełni cieszyć się wszystkimi zaletami które cechują kosmetyki mineralne.

Twój odcień jest chłodny, jeśli:

Twoja skóra: ma odcień różowy, beżowy lub brązowy.
Twoje włosy: mają kolor jasnobrązowy, blond, ciemnobrązowy lub czarny.
Twoje oczy: są niebieskie, szare lub ciemnobrązowe.

Twój odcień jest ciepły, jeśli:

Twoja skóra: ma odcień złotawy lub oliwkowy.
Twoje włosy: mają kolor złotawy, czerwony lub rudy.
Twoje oczy: są zielone lub brązowe.

Twój odcień jest neutralny, jeśli:

Twoje odcienie ciepłe i chłodne są w równowadze. Taka sytuacja dotyczy większości kobiet.

Jeśli twój odcień jest chłodny, powinnaś wybierać, cienie do powiek, róże i szminki w kolorach z grupy chłodnych. Grupa chłodnych kolorów to różowe i różane a także fuksje, fiolety, lawendowe, ciemnych winogron, wiśniowe i kolory czerwonych win.

Jeśli twój odcień jest neutralny, powinnaś wybierać, cienie do powiek, róże i szminki w kolorach z grupy neutralnych. Za neutralne uważa się kolory liliowe, jagodowe, śliwkowe, żurawinowe. Są to kolory dobre dla skóry o tonacji chłodnej do neutralnej ze wskazaniem na neutralną.
Koral i czerwień również klasyfikuje się jako neutralne. Obejmują one kolory brzoskwiniowe, koralowe, pomarańczowe, dojrzewającego wina, brązowo-czerwone, oraz wszystkie odcienie czerwonego oprócz czerwieni z odcieniem niebieskawym, które uważa się za zimne. Korale i czerwienie dobre są dla skóry o tonacji neutralnej do ciepłej ze wskazaniem na neutralną.

Jeśli twój odcień jest ciepły, powinnaś wybierać, cienie do powiek, róże i szminki w kolorach z grupy ciepłych. Za ciepłe uważa się beże i brązy, które zawierają: brązowe, miedziane, brunatne, szaro-brązowe, złote , mocha, żółte. Beże i brązy są dobre dla odcieni od ciepłego do neutralnego.

Wiedząc jak określić odcienie skóry, powinnaś potrafić dobrać perfekcyjny makijaż pasujący do twojej skóry. Ale pamiętaj, że są to tylko ogólne wskazówki od których istnieją wyjątki. Wybieraj jaśniejsze lub ciemniejsze odcienie swoich kolorów. Kosmetyki mineralne pozwalają na nieograniczoną zabawę kolorami. Zachęcamy do eksperymentowania. Jakikolwiek kolor sprawi, że poczujesz się zadowolona i piękniejsza będzie kolorem dla ciebie!

Skomentuj

XHTML: Możesz używać następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*